×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 01_Art_grafika/2014/02/Targi-Poznan oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Województwo Podkarpackie na Targach POLAGRA FOOD w Poznaniu

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 01_Art_grafika/2014/02/Targi-Poznan oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

6W dniach 21-24 września 2013 r. producenci z Województwa Podkarpackiego uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2013. To największe Targi w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej prezentujące kompleksową ofertę dla wszystkich sektorów przemysłu spożywczego. W tym roku ekspozycja regionalnej żywności tradycyjnej w Pawilonie „Smaki Regionów” przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego odbyła się dzięki wsparciu Podkarpackiego Klastra Rolno- Spożywczego. 

Na stoisku Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Klastra Rolno -Spożywczego swoje stanowiska ekspozycyjne posiadało 11 wystawców z naszego regionu. Wśród nich znaleźli się: Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „Taurus” z Pilzna, Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech” z Kolbuszowej, „Trafunek Bis” Sp. z o.o. z Dębowca, Zakład Mięsny Jan Fołta z Markowej, „Sołtys” Kulinaria z Mielca, Piekarnia „Baszpol” z Grzegorzówki, Zakład Masarski Niem-Pol z Markowej, PHU G.W Kłaczyńscy Witold Kłaczyński z Mielca, AR SZELC Sp. Jawna – Krosno, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzeszowie, Stowarzyszenie "Kobiety Razem" z Nowej Sarzyny. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, dzięki wyjątkowym produktom z Podkarpacia. 

W gronie podkarpackich wystawców znaleźli się laureaci ogólnopolskiego konkursu „Polski Producent Żywności” oraz „Poznaj Dobrą Żywność”, którzy zachwycali odwiedzających pięknie prezentującymi się wyrobami piekarniczymi, cukierniczymi oraz smakowitymi wyrobami wędliniarskimi. Ponadto w dniu 22 września odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Wśród laureatów konkursu – zdobywców Pereł 2013 – znaleźli się przedstawiciele naszego regionu: Koło Gospodyń Wiejskich w Krzeszowie, które zostało nagrodzone za produkt śliwowica krzeszowska, Stowarzyszenie „Kobiety Razem” Janina Czaban z Nowej Sarzyny za sok z róży oraz Gospodarstwo Ekologiczne „ZUZA” Lucyna Cwynar z Błędowej Tyczyńskiej za ser kozi dojrzewający z pułanka.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy nagrodzonym. Gorąco dziękujemy również wszystkim gościom oraz zwiedzającym, którzy podczas Targów POLAGRA FOOD, odwiedzili naszą ekspozycję w Pawilonie „Smaki Regionów”. 

{gallery}01_Art_grafika/2014/02/Targi-Poznan{/gallery}

Zamieścił: Marcin Matusz