layout-wrota-lipiec2014-tlo-roln-kulin

rolnictwo.

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

październik 2020
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

 

14 produkty trad i regpodkarpacki naturalny wypas podkarpacki naturalny wypas2smacznebopodkarpackie baner 01

 

01 stop gmoEfektywnie gospodaruj nawozami 02 ekogala03 nkd04 smaki

05 podkarpackie smaki06 piagro07 pdz 16008 leksykon podkarpackich smakow

09 min rol10 arimr11 przycisk pdo12 pire swilcza

13 ior pib tsd rzeszow

Dożynki Prezydenckie 2020 r.

dozynki minW miniony weekend w Warszawie na dziedzińcu przed Pałacem Prezydenckim odbyły się Dożynki Prezydenckie 2020 r., w których uczestniczył Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką. Nasze województwo reprezentowała gmina Tyrawa Wołoska wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Hołuczkowie „Złoty Dąb”, Zespołem Pogórzanie oraz z Zespołem Wokalnym Soul z Sanoka.
W dożynkach uczestniczył Pan Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego wraz z małżonką oraz Pani Teresa Brzeżańska – Juszczak Wójt Gminy Tyrawa Wołoska wraz zastępcą Panem Krystianem Domaradzkim.

Czytaj więcej...

Podkarpackie produkty tradycyjne i regionalne zasługują na uznanie

rolnictwoWojewództwo podkarpackie, z uwagi na niepowtarzalne walory środowiska naturalnego, stał się znanym i cenionym w tej części Europy regionem turystyczno-rekreacyjnym. Produkcja zdrowej żywności, a zwłaszcza duża gama produktów tradycyjnych, daje mieszkańcom podkarpackiej wsi możliwości wypromowania województwa, a co za tym idzie jego dalszej aktywizacji społeczno-gospodarczej.

Czytaj więcej...

XIV edycja Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” 2020 ZOSTAŁ ODWOŁANY

wyd odW związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie kraju, tegoroczna XIV edycja Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”,na najlepszy regionalny i tradycyjny produkt żywnościowy województwa podkarpackiego, została odwołana.

O wszelkich zmianach i przyszłych edycjach konkursu będziemy Państwa informować na bieżąco.

Cudze chwalicie, swoje poznajcie - podkarpackiebazarek.podrb.pl

Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, iż można już korzystać z serwisu Podkarpacki e-bazarek.
Podkarpacki e-bazarek to możliwość tworzenia krótkich łańcuchów dostaw pomiędzy producentami a konsumentami. To również doskonała bezpłatna promocja podkarpackich rolników, producentów regionalnej i ekologicznej żywności, usługodawców, twórców rękodzieła oraz kół gospodyń wiejskich.

Czytaj więcej...

Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów w Baszni Dolnej

W dniu 4 sierpnia 2019 r. w Baszni Dolnej k. Lubaczowa odbył się Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Odwiedziło go ponad 20 000 gości.
Podczas Festiwalu, w ramach wspólnego międzywojewódzkiego przedsięwzięcia pn. „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” wystawcy z województwa lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego wzięli udział w konkursach na „Najlepszy produkt tradycyjny” oraz na „Najładniejsze stoisko wystawiennicze”.

Czytaj więcej...

XIX edycja konkursu pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”

W dniu 21.07.2019 r. w Nowosielcu w gminie Przeworsk odbyła się XIX edycja konkursu pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, którego organizatorem był Marszałek Województwa Podkarpackiego, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Wójt Gminy Przeworsk.

 

Jest to ogólnopolski konkurs, którego celem jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w rodzimej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Konkurs ma charakter otwarty, więc przystąpić mógł do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych, spełniających kryteria konkursowe.

Czytaj więcej...polska smakuje 

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage