layout-wrota-lipiec2014-tlo-roln-kulin

rolnictwo.

 

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

wrotapodkarpackie.pl

 

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

 

14 produkty trad i regpodkarpacki naturalny wypas podkarpacki naturalny wypas2

 

01 stop gmoEfektywnie gospodaruj nawozami 02 ekogala03 nkd04 smaki

05 podkarpackie smaki06 piagro07 pdz 16008 leksykon podkarpackich smakow

09 min rol10 arimr11 przycisk pdo12 pire swilcza

13 ior pib tsd rzeszow

Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów w Baszni Dolnej

W dniu 4 sierpnia 2019 r. w Baszni Dolnej k. Lubaczowa odbył się Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Odwiedziło go ponad 20 000 gości.
Podczas Festiwalu, w ramach wspólnego międzywojewódzkiego przedsięwzięcia pn. „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” wystawcy z województwa lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego wzięli udział w konkursach na „Najlepszy produkt tradycyjny” oraz na „Najładniejsze stoisko wystawiennicze”.

Czytaj więcej...

XIX edycja konkursu pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”

W dniu 21.07.2019 r. w Nowosielcu w gminie Przeworsk odbyła się XIX edycja konkursu pn. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, którego organizatorem był Marszałek Województwa Podkarpackiego, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Wójt Gminy Przeworsk.

 

Jest to ogólnopolski konkurs, którego celem jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych głęboko w rodzimej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Konkurs ma charakter otwarty, więc przystąpić mógł do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych, spełniających kryteria konkursowe.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na festiwal "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski"

Uprzejmie informujmy, że Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie oraz Wójt Gminy Lubaczów organizują festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” połączony z Dziedzictwem Kresów wydarzenie odbędzie się w dniu 4.08.2019 r. w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej ul. Kolejowa 16.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do Leska na konkurs kulinarny "VI Podkarpackie Smaki Myśliwskie"

W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego Zapraszamy do Leska na Konkurs Kulinarny „VI Podkarpackie Smaki Myśliwskie”, podczas XXIV Targów „AGROBIESZCZADY 2019” Współorganizatorami imprezy są: Marszałek Województwa, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Starosta Leski.

Czytaj więcej...

II Podkarpacki Festiwal Serów w Parku pod Dębami w Ustrzykach Dolnych

W dniu 16 czerwca br. odbył się II Podkarpacki Festiwal Serów w Parku pod Dębami w Ustrzykach Dolnych, którego Organizatorem był Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Starosta Powiatu Ustrzyckiego Marek Jędruch. W wydarzeniu wzięła udział  również Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony wystawców jak i zwiedzających.

Czytaj więcej...

XIII Targi Żywności Tradycyjnej "Festiwal Podkarpackich Smaków"

W niedzielę 9 czerwca w Górnie odbyły się XIII Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”. Organizatorami imprezy byli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zakład Mięsny Smak Górno, Urząd Miasta i Gminy w Sokołowie Małopolskim, Miejsko Gminy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Sokołowie Małopolskim. Na targach zaprezentowało się 148 producentów żywności tradycyjnej, którzy jak co roku przygotowali oryginalne, ciekawe potrawy i wyroby z podkarpackiej kuchni regionalnej.

Czytaj więcej...

Podkarpaccy producenci w Bielsku Podlaskim

 

W dniach 1 – 2 czerwca 2019 r. producenci z województwa podkarpackiego uczestniczyli w przedsięwzięciu kulinarnym pn. „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Festyn ten odbył się w Bielsku Podlaskim i towarzyszył mu kiermasz potraw regionalnych wystawców z różnych regionów Polski a także z Węgier i Białorusi.

Czytaj więcej...polska smakuje 

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage