Konkurs plastyczny „OZE w oczach dziecka”

IMG 044520 grudnia 2016 r. w Sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyła się konferencja podsumowująca Kampanię edukacyjną połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „OZE w oczach dziecka”.

Konkurs dedykowany był uczniom klas I – III szkół podstawowych z terenu miasta Rzeszowa. Do konkursu wpłynęło 48 prac plastycznych, w tym jedna makieta. Komisja konkursowa wybrała laureatów w trzech kategoriach wiekowych: I klasa,                II klasa i III klasa.

Zwycięzcami zostali:

  • w kategorii klas pierwszych: Zofia Kilarska, uczennica Szkoły Podstawowej              nr 3,
  • w kategorii klas drugich: Milena Papciak, uczennica Szkoły Podstawowej                nr 25,
  • w kategorii klas trzecich: Michalina Skiba, uczennica Szkoły Podstawowej              nr 14 w Rzeszowie.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienie specjalne, dla Kariny Prędki              ze Szkoły Podstawowej nr 25 za przygotowanie makiety plastycznej.

Nagrody w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego wręczyli Pani Zofia Kochan – Dyrektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem UMWP i Pan Janusz Ramski – Prezes Podkarpackiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. w Rzeszowie. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestniczy otrzymali drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

Podczas konferencji uczniowie wysłuchali również przygotowanego przez Pana Jacka Zycha z Podkarpackiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. w Rzeszowie. wykładu na temat oszczędzania energii i efektywnego wykorzystania energii.

Prace laureatów można oglądać w holu główmy Urzędu Marszałkowskiego do 30 grudnia 2016 r.

Współorganizatorem całej kampanii edukacyjnej jak i konkursu była Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. w Rzeszowie, która pełni rolę podmiotu, który kreuje politykę Samorządu Województwa w obszarze energetyki odnawialnej.

Agnieszka Wiater
Departament Rolnictwa,
Geodezji i Gospodarki Mieniem