Leda-Ser - laureat prestiżowego konkursu pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

190402 leda serW dniu 26 marca br. w rodzinnej firmie produkującej tradycyjne podpuszczkowe sery w Wólce Krowickiej Pan Piotr Pilch Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz Pani Zofia Kochan Dyrektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem wręczyli właścicielom okolicznościowy grawerton z podziękowaniem za wysokiej jakości produkty.

Leda-Ser to rodzinna Firma z Wólki Krowickiej koło Lubaczowa, która została Laureatem prestiżowego konkursu pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Sery firmy Leda-Ser w programie promocyjnym Doceń Polskie zdobyły maksymalną liczbę punktów i otrzymały certyfikat i tytuł Top Produkt. Przetwórstwem i wyrobem tradycyjnych serów podpuszczkowych zajmują się rodzinnie od 2011 r. Początkowo wytwarzali sery tylko na potrzeby własne. Dwa lata później założyli Firmę rodzinną LEDA SER.

Ich doświadczenie, pracowitość, zapał i konsekwencja szybko przyniosły dobre rezultaty. Wciąż poszerzają swój asortyment o kolejne wartościowe produkty wytwarzane metoda tradycyjną. Jest ich już naprawdę wiele. Są to min. sery z dodatkiem m.in. kminku, bazylii, oregano, kozieradki, czosnku i wielu innych rozkoszujących podniebienie naturalnych dodatków smakowych. Ser krowi dojrzewający z Wólki Krowickie pn. „Wólczan” został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  2018 roku.

Departament Rolnictwa,
Geodezji i Gospodarki Mieniem
UMWP